Väikekiskjad

Eestis elavatest 11 väikekiskjatest kuulub 9 liiki kärplaste (Mustelidae) sugukonda: mäger (Meles meles), saarmas (Lutra lutra), mink ehk ameerika naarits (Mustela vison), euroopa naarits (Mustela lutreola), tuhkur (Mustela putorius), metsnugis (Martes martes), kivinugis (Martes foina), kärp (Mustela erimnea) ja nirk (Mustela nivalis). Rebane (Vulpes vulpes) ja kährikkoer (Nyctereutes procynoides) kuuluvad koerlaste (Canidae) sugukonda. Naturaliseerinud võõrliikideks on mink, kelle looduslik leviala on Põhja-Ameerika, ja kährik, kes on Euroopasse sisse toodud Ida- ja Kagu-Aasiast. Rubriiki koondatakse rakendusuuringute aruandeid, mis käsitlevad väikekiskjaid ja nendega seonduvaid probleeme.

 

 

Viimati uuendatud: 3. Juuni 2020

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.