Sa oled siin

Väljaanded & ülevaated

Asulareovee puhastamise direktiivi nõuete täitmine Eestis 2016 (Artikkel 16)

Eesti järvede nimestik

Asulareovee puhastamise direktiivi nõuete täitmine Eestis 2014 (Artikkel 16)

Hüdroloogia aastaraamatutega saate tutvuda siin.

  • Suurte üleujutusaladega siseveekogude ja mererannikul korduva kõrgvee taseme poolt mõjutatud alade määramise lõpparuanne (.pdf)

Vee seisundi ja kasutamise ülevaated maakonniti:

Vaata lisaks:

Siseriiklikud ülevaated

Rahvusvahelised ülevaated

Keskkonnaharidus

 

Avalikud infopäringud

Teemakaardid

Infograafikud

 

Eesti iga-aastaste raporteerimiskohustuste hulka kuulub vee andmete  edastamine Euroopa Keskkonnaametile (EEA, European Enviromental Agency). Andmete edastamine toimub läbi andmete keskse hoiukoha EIONET’i (European Environment Information and Observation Network). Veeinformatsiooni süsteemi (WISE) alt on leitavad edastatud andmed – WISE-1 (emissioonide andmed), WISE-2 (rannikumere bioloogia andmed), WISE-3 (vee hulk), WISE-4 (pinna -ja põhjavee kvaliteet), WISE-5 (ruumiandmestik) ja WISE-6 (merevee kvaliteet).

Informatsiooni saamiseks kõigi raporteerivate liikmeriikide ja nende andmete koondamiseks ning interaktiivseks kuvamiseks on EEA loonud WISE-Freshwater ja WISE-Marine koduleheküljed (pidevalt täienevad). Kus lisaks raporteeritud andmetele on võimalik saada lisainfot kehtivate direktiivide ja nõuete ning muude asjasse puutuvate allikate osas, mis puudutab mage –ja merevett.

Euroopa ühine andmehaldus annab võimaluse saada parem ülevaate meie vete seisukorrast ning sellest tulenevalt parendada veepoliitikat. EEA annab pidevalt välja raporteid, mis on koostatud tuginedes liikmesriikide raporteeritud andmete analüüsile. Eesmärgiga tagada meile puhas elukeskkonna saavutamine ja säilitamine.

Euroopa Keskkonnaameti poolt koostatud veeteemaliste ja teiste raportitega on võimalik tutvuda nende kodulehel.

Viimati uuendatud: 13. November 2020

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.